خبر فوری
This content is not available in your region

ضرب الاجل به اوباما برای دریافت مجوز جنگ لیبی

ضرب الاجل به اوباما برای دریافت مجوز جنگ لیبی
اندازه متن Aa Aa

جان بینر، سخنگوی جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا به باراک اوباما، رئیس جمهوری دموکرات این کشور هشدار داد که باید تا روز یکشنبه موافقت مجلس نمایندگان را برای ادامه عملیات نظامی در لیبی کسب کند.

رئیس جمهوری آمریکا اجازه دارد بدون مجوز مجلس نمایندگان وارد جنگ بشود اما برای ادامه جنگ پس از سه ماه به اجازه نمایندگان نیاز دارد. این مهلت سه ماهه روز یکشنبه به پایان می رسد.

رئیس جمهوری آمریکا اجازه دارد تا سه ماه بدون مجوز مجلس نمایندگان در جنگ با کشور دیگرحضور داشته باشد. اما برای ادامه جنگ پس از این مدت به اجازه مجلس نیاز است. این مهلت سه ماهه روز یکشنبه به پایان می رسد.

البته شماری از مقامهای دولت آمریکا به دلیل حضور نداشتن نیروهای آمریکایی در خاک لیبی می گویند مشارکت آمریکا در عملیات نظامی علیه لیبی جنگ علیه کشور دیگر به حساب نمی آید و بنابراین به مجوز مجلس نمایندگان نیازی نیست.

بمباران طرابلس به وسیله هواپیماهای ناتو سه شنبه شب ادامه پیدا کرد. مشاهدات خبرنگاران مستقر در محل حاکی از شلیک ضدهواییهای ارتش معمر قذافی به سمت هواپیماهای ناتو است.

سه شنبه مخالفان تلاش کردند مناطق تحت کنترل خود در بریقه در شرق و ککله در غرب را گسترش بدهند. آنها همچنین قسمتهای بیشتری از مصراته را تصرف کردند و به شهر زنتان که در دست نیروهای دولتی است، نزدیکتر شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.