خبر فوری
This content is not available in your region

خشم دهها هزار معترض یونانی از برنامه اقتصادی دولت

خشم دهها هزار معترض یونانی از برنامه اقتصادی دولت
اندازه متن Aa Aa

دهها هزار نفر از مردم یونان روز چهارشنبه در اعتراض به برنامه جدید اقتصادی دولت در مقابل پارلمان این کشور در آتن دست به تظاهرات زدند.

پارلمان یونان روز چهارشنبه لایحه جدید ریاضت اقتصادی را که توسط دولت ارایه شده است، بررسی می کند.

تظاهرکنندگان که شمار آنها بیش از بیست هزار نفر تخمین زده می شوند خواستار رد این لایحه از سوی پارلمان اند. معترضان که بیشتر از گروههای راست و چپ های افراطی اند، تلاش می کنند با شکستن محاصره پلیس وارد پارلمان شوند.

بر اساس برنامه جدید ریاضت اقتصادی، دولت یونان برای اینکه بتواند کمک های مالی بیشتری از صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا دریافت کند، دست به خصوصی سازی های گسترده خواهد زد.

میزان بدهی های یونان 157 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است و دولت آن برای بازپرداخت بدهی ها ناگزیر به اجرای طرح های سختگیرانه اقتصادی از جمله افزایش مالیات هاست. اما کارشناسان اقتصادی بر این باورند که یونان توانایی پرداخت بدهی هایش را از طریق افزایش مالیات ها نخواهد داشت، چرا که مالیات دهندگان در این کشور به روش های گوناگون از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.