خبر فوری
This content is not available in your region

ای کولای کودکی دو ساله را کشت

ای کولای کودکی دو ساله را کشت
اندازه متن Aa Aa

شکار باکتری ای کولای در آلمان ادامه دارد و همزمان این باکتری جان نخستین قربانی خردسال را گرفته است. با کشته شدن این کودک دو ساله در حوالی شهر هانوور، آمار تلفات باکتری ناشناس به رقم 37 رسیده است.

خانم ایلزه آیکنر، وزیر کشاورزی آلمان، از نیاز به کمک مالی اتحادیه اروپا برای پایان دادن به دوران این باکتری موزی سخن گفته است.

این باکتری خطرناک که تنها نسبت دادن منشا آن به اسپانیا، میلیون ها یورو به آن کشور زیان وارد کرد، اکنون با کشتن بیماران آلمانی، کشاورزی و اقتصاد این کشور را مورد هجوم قرار داده است.

روز سه شنبه کارشناسان اتحادیه اروپا در جلسه ای پرداخت 210 میلیون یورو کمک اقتصادی به کشاورزان آسیب دیده از ای کولای را به تصویب رساندند.

جان دالی، از اعضای این هیات، با اعلام اینکه این بیماری در بسیاری از موارد همچنان در دوران نهفتگی است، از احتمال افزایش آمار تلفات در روزهای آتی ابراز تاسف کرد. وی همچنین درمان بیماران با آلودگی بالا را غیر ممکن خواند.

سارس، آنفولانزای خوکی و مرغی و دیگر بیماری های دنیای جدید تا کنون هزاران نفر را به کام مرگ کشانده اند.

این بار سبزیجات و گیاهان، این دوستان سلامتی، به جنگ انسان آمده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.