خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار آنجلینا جولی از پناهجویان سوری در ترکیه پایان یافت

نظرها
دیدار آنجلینا جولی از پناهجویان سوری در ترکیه پایان یافت
اندازه متن Aa Aa

 
آنجلینا جولی، هنرپیشۀ آمریکایی با سفر خود به منطقۀ ختای در مرز ترکیه با سوریه، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این بازیگر برای بازدید از اردوگاه پناهجویان سوریه ای به ترکیه سفر کرد. روز جمعه صد‌ها تن از پناهجویان سوری در منطقۀ ختای، در مرز ترکیه با کشور خود، از او استقبال کردند. پیش از آن نیز برخی مقام‌های ترکیه، پس از ورود وی، در فرودگاه از او استقبال کردند.
 
مصطفی باغ، خبرنگار یورونیوز، از محل دربارۀ این دیدار در گزارش خود گفت:«آنجلینا جولی هنرپیشه آمریکایی و سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد در حال ترک اردوگاه پناهندگان در ختای است. او دو ساعت و نیم در این اردوگاه حضور داشت که ۱۸۷۰ پناهجوی سوریه‌ای در آن ساکن‌اند.»
 
در حال حاضر نزدیک ده هزار پناهجوی سوریه‌ای به علت خشونت حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری‌ این کشور علیه معترضان خیابانی، در اردوگاه‌های هلال احمر ترکیه و در چادرهای موقت زندگی می‌کنند. آنجلینا جولی از طرف کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد این دیدار را انجام داد. او دو ماه پیش نیز از پناهجویان لیبیایی در تونس نیز دیدار کرده بود.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.