خبر فوری
This content is not available in your region

اوانجلوس ونیزلوس، وزیر دارایی جدید یونان

نظرها
اوانجلوس ونیزلوس، وزیر دارایی جدید یونان
اندازه متن Aa Aa

جرج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان، در مهمترین تغییر کابینه، اوانجلوس ونیزلوس را به وزارت دارایی منصوب کرد. پیش از این جرج پاپاکنستانتینو که از وی به عنوان معمار تدابیر ریاضتی یونان یاد می شود عهده دار وزارت دارایی بود.

آقای ونیزلوس 54 ساله، پیش از این وزیر دفاع یونان بود. وی در کابینه های پیشین یونان مسئولیت های های مختلفی داشته و مدتی نیز سخنگوی دولت بوده است و هم اکنون با حفظ سمت معاون نخست وزیر نیز خواهد بود.

نخست وزیر یونان، روز پنجشنبه وعده داده بود که برای حل مشکلات موجود کابینه جدیدی معرفی خواهد کرد. حال باید دید تغییرات صورت گرفته در کابینه یونان چقدر می تواند در آرام کردن مردم یونان و حل مشکلات این کشور نقش داشته باشد.

تحلیلگران بر این باورند که حتی اگر کابینه جدید بتواند به سادگی رای اعتماد پارلمان این کشور را بگیرد باز هم برای مدیریت بحران ناشی از بدهی سیصد و چهل میلیارد یورویی این کشور دچار مشکل خواهد شد. به گفته این تحلیلگران چنانچه مشکلات اقتصادی و اجتماعی تشدید شود، بازارهای مالی فشار بیشتری بر دولت یونان وارد خواهند آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.