خبر فوری
This content is not available in your region

اعضای دولت جدید یونان معرفی می شوند

نظرها
اعضای دولت جدید یونان معرفی می شوند
اندازه متن Aa Aa

جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان روز جمعه اعضای کابینه جدید این کشور را معرفی می کند.

آقای پاپاندرئو که برای کاستن از هزینه های دولت از سوی مقامات اروپایی زیر فشار است، روز پنجشنبه اعلام کرد که تصمیم دارد دولتی تازه تشکیل دهد و از پارلمان نیز تقاضای رای اعتماد کند.

دولت یونان به دلیل اتخاذ سیاست های ریاضت اقتصادی با انتقاد و اعتراض های فراوانی در این کشور رو به رو شده است و دو تن از هم حزبی های نخست وزیر این کشور نیز از پارلمان استعفا داده اند.

نخست وزیر یونان روز گذشته در جمع نمایندگان پارلمان گفت:” من در زندگی خود آموخته ام که برای کشورم، برای ارزش ها و برای مردمم، باید مبارزه کنم. من به پیمودن مسیر انجام وظیفه ام، همراه با هم حزبی هایم در پارلمان، با مقامات و نیز مردم یونان ادامه خواهم داد، به همین دلیل است که اعلام کردم دولتی جدید تشکیل می دهم و نیز به سرعت از پارلمان تقاضای رای اعتماد خواهم کرد.”

همچنین اتخاذ سیاست های ریاضت اقتصادی در یونان، روزچهارشنبه نیز تظاهرات گسترده ای که منجر به درگیری با نیروهای امنیتی شد را در پی داشت.

از دیگر سو دولت جمهوری فرانسه از شرایط اقتصادی یونان و تاثیرش بر دیگر کشورهای منطقه یورو اظهار نگرانی کرده است.

کریستین لاگارد، وزیر دارایی فرانسه گفت :“همه ما درخصوص یونان تلاش می کنیم چراکه این مساله برای منطقه یورو حایز اهمیت است.”

به گزارش رویترز، اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول خواستار اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در یونان در دوره ای پنج ساله شده اند تا شرایط بازپس دهی وام دوازده میلیارد یورویی که قرار است ماه اوت به این کشور داده شود فراهم آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.