خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگوی رهبران آلمان و فرانسه درباره پرداخت وام به یونان

نظرها
گفتگوی رهبران آلمان و فرانسه درباره پرداخت وام به یونان
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و نیکولا سارکوزی ریس جمهوری فرانسه امروز در برلین دیدار کردند. محور گفتگوهای این دیدار، بحران بدهی های یونان، پرداخت وام و تشویق بانکها به مشارکت در تامین منابع مالی وام ها بود.

در پایان دیدار، آنگلا مرکل و نیکولا سارکوزی در نشست خبری مشترک شرکت کردند.

آنگلا مرکل موضع کشورش را در باره ادامه پرداخت وام به یونان و نحوه مشارکت بانک ها در تامین منابع مالی وام ها چنین اعلام کرد: “اصل اولیه و مهم، مشارکت داوطلبانه بانک ها است. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که در صورت بروز بحران اقتصادی، تمام احتمالات ممکن و عواقب اقتصادی آن پیشاپیش سنجیده شود. کسی خواهان ریسک نیست.”

در همین حال نیکولا سارکوزی با اشاره به عدم تمایل بانک های فرانسه در تحمل خسارت مالی ناشی از مشارکت درپرداخت وام، بر اهمیت فوریت زمانی اقدامات تاکید کرد. او گفت: “ما خواهان اقدام سریع هستیم. گرچه موعد مشخصی تعیین نمی کنیم، سه ماه آینده دیر خواهد بود. ما انتظار داریم در یک ماه آینده اقدامات مشخصی صورت گیرد.”

این دیدار در آستانه نشست هفته آینده اتحادیه اروپا در بروکسل انجام می شود. در این نشست موضوع مرحله دوم پرداخت وام به کشور یونان مورد بررسی قرار می گیرد.

اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول در چارچوب یک برنامه اقتصادی برای کمک به اقتصاد بحران زده یونان، سال گذشته با پرداخت مبلغ صد و ده میلیارد یورو وام به این کشور موافقت کردند. یونان 340 میلیارد یورو بدهی دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.