خبر فوری
This content is not available in your region

توافق فرانسه و آلمان برای حمایت اقتصادی از یونان

نظرها
توافق فرانسه و آلمان برای حمایت اقتصادی از یونان
اندازه متن Aa Aa

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه در دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بر سر معضلات اقتصادی دامنگیر یونان گفتگو کرد.

آقای سارکوزی پس از این دیدار که در شهر برلین، پایتخت آلمان صورت گرفت در نشستی با خبرنگاران گفت:“تعهد فرانسه و آلمان دفاع از ثبات کامل در منطقه یورو است.”

بر اساس این گزارش نگرانی کشورهای قدرتمند اقتصادی اروپا درباره شرایط یونان در حالی است که جورج پاپاندرئو ، نخست وزیر این کشور به منظور اجرایی ساختن سیاست های ریاضت اقتصادی، کابینه ای جدید تشکیل داده است.

اوانگلوس ونیزلوس، وزیر جدید اقتصاد یونان گفت:” کشور باید حفاظت می شد و حافظت نیز خواهد شد. کشور باید تسلط خود را بر اقتصاد بازیابد و باید از این گردباد بیرون آید.”

قرار است که پارلمان این کشور روز سه شنبه رای اعتماد به کابینه جدید را بررسی کند.

همچنین صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا نیز با اعطای وامی بالغ بر 12 میلیارد یورو به یونان موافقت کرده اند. این وام بخش دیگری از یک بسته حمایتی 110 میلیارد یورویی است که سال گذشته مورد توافق قرار گرفته است.

با افزایش بدهی های خارجی یونان، تلاش برای کاهش میزان مخارج دولت شدت گرفته و از سویی دیگر به مالیات ها افزوده خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.