خبر فوری
This content is not available in your region

انتقاد آژانس بین المللی انرژی اتمی از ژاپن

نظرها
انتقاد آژانس بین المللی انرژی اتمی از ژاپن
اندازه متن Aa Aa

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش 160 صفحه ای خود، از ژاپن در جلوگیری نکردن از حادثه نیروگاه اتمی فوکوشیما انتقاد می کند.

در خلاصه گزارش ماموران این آژانس که در ماه مه از نیروگاه دائیچی فوکوشیما بازرسی کردند، از ژاپن به خاطر کم خطر پنداشتن خطرات سونامی و “عدم اتخاذ تمهیدات دفاعی” لازم در برابرآن، انتقاد می شود.

در همین راستا، با گردهمایی چهار روزه 150 کشور، آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز دوشنبه به بررسی و تبیین استراتژی حفاظتی از نیروگاه ها می پردازد.

زمین لرزه و بدنبالش سونامی 14 متری بیستم اسفند ژاپن، سیستم خنک کننده رآکتورهای نیروگاه اتمی فوکوشیما را از کار انداخت.

تکنسین ها برای خنک نگاه داشتن میله های سوخت و جلوگیری از ذوب شدنشان، هزاران تن آب استفاده کردند که اکنون در نیروگاه انبار و مایه نگرانی فزاینده است.

ژاپن در مهار بحران بوجود آمده و جلوگیری از ادامه تشعشعات اتمی، آخرین چاره را در دفن رآکتورها در سازه ای بتونی می بینند.

اکنون بیش از 80 درصد ژاپنی ها، یعنی از هر پنج نفر چهار نفر، مخالف استفاده از نیروگاههای اتمی هستند.

پس از حادثه نیروگاه دائیچی فوکوشیما، آلمان اعلام کرد نیروگاههای اتمی خود را تا سال 2022 تعطیل می کند. ایتالیایی ها نیز رای به عدم استفاده از انرژی هسته ای داده اند و سوئیسی ها هم، پس از پایان یافتن عمر بهینه پنج نیروگاه اتمی خود، در صدد تعطیلی آنها هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.