خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر خواستار حمایت یونانیها از دولت شد

نظرها
نخست وزیر خواستار حمایت یونانیها از دولت شد
اندازه متن Aa Aa

بدنبال ترمیم کابینه دولت یونان و با شروع بحث و گفتگو در پارلمان آتن پیرامون رای اعتماد به کابینه جدید، جورج پاپاندرئو، نخست وزیر، از یونانیها و پارلمان خواست تا برای جلوگیری از “ورشکستگی فاجعه آمیز مالی” یونان، دولت را حمایت کنند.

یونانیها بشدت نسبت به سیاست های ریاضتی دولت آقای پاپاندرئو معترض هستند.

آنتونیس ساماراس، رهبر راستگرای مخالفان دولت پس از نطق نخست وزیر اعلام کرد، حزبش به دولت سوسیالیست پاپاندرئو رای اعتماد نخواهد داد.

آقای پاپاندرئو با انتصاب اوانجلوس ونیزلوس به سمت وزیر اقتصاد و دارایی در صدد است تا بلکه اقتصاد یونان را از سقوط نجات دهد.

یک شهروند یونانی با ابراز امیدواری درباره وزیر جدید اقتصاد گفت:“فکر می کنم که وی موفق شود. در شرایط حاضر او بهترین گزینه است.”

دیگری نیز گفت:“فکر می کنم شانس موفقیت وی بیشتر است چراکه او از مشکل اصلی یونان که افزایش مالیات هاست به خوبی آگاه است. اما وام دهندگان نیز باید فرصت بییشتری به ما بدهند.”

انتظار می رود با رای 155 نماینده از مجموع 300 نماینده پارلمان، دولت جورج پاپاندرئو روز سه شنبه رای اعتماد پارلمان را بدست آورد. آنچه مسلم است، رای اعتماد، نمی تواند مانع اعتصابات و اعتراضات یونیانها به سیاست های ریاضت اقتصادی دولت شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.