وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

موافقت اتحادیه اروپا با اعطای کمک مالی به یونان

موافقت اتحادیه اروپا با اعطای کمک مالی به یونان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزرای دارایی اتحادیه اروپا درپایان روز اول نشست لوکزامبورگ با اهدای کمک مالی معادل 8.7 میلیارد یورو به دولت یونان تا پایان تابستان امسال موافقت کردند.

این کمک مالی که برای نجات اقتصاد یونان از ورطه ورشکستگی به این کشور اعطا می شود در دراز مدت و در پنج مرحله تا 110 میلیارد یورو افزایش خواهد یافت.

جان کلود یونکر، رییس منطقه ارزی یورو گفت:” سوال اساسی این است که تا چه اندازه می توان بر روی مشارکت بخش خصوصی حساب کرد. این مشارکت بر روی تصمیم موسسات اعتبارسنجی نیز تاثیر خواهد گذاشت که نه به نفع یونان و نه به نفع منطقه یورو خواهد بود.”

اوانجلو ونیزلوس، وزری دارایی جدید یونان نیزبا شرکت در این نشست گفت:” ما می توانیم با این کمک اقتصاد از دست رفته خود را بار دیگر احیا کنیم و در این زمینه از تلاش های مردم و شرکای خود تشکر می کنیم.”

احتیاط لغتی است اینجا در لوکزامبورگ بسیار شنیده می شود. منابع آگاه سیاسی می گویند به نظر نمی رسد وزرای دارایی برای اعطای دومین بسته کمک مالی به یونان به سرعت تصمیم گیری کنند . آنها ترجیح می دهند که تا روز سه شنبه و مشخص شدن نتیجه رای اعتماد پارلمان یونان به دولت منتظر بمانند. اما بازار های مالی منطقه یورو به دنبال قطعیت هستند و نمی توانند این دودلی را تحمل کنند.