وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ترکیه به خروج پناهجویان از سوریه کمک می کند

ترکیه به خروج پناهجویان از سوریه کمک می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با ادامه سرکوب پناهندگان سوری در مرز ترکیه از سوی نیروهای امنیتی دولت بشار اسد، مقامات ترکیه روز یکشنبه اعلام کردند به پناهندگانی که در مناطق مرزی خاک سوریه در انتظار ورود به این کشور هستند نیز کمک خواهد کرد.

ترکیه می گوید تاکنون ده هزار پناهجو وارد این کشور شده اند و تعداد بیشتری نیز در اردوگاه های موقت در خاک سوریه ساکن شده اند. به این تریتب سومین اردوگاه پناهجویان سوری در ترکیه نیز در حال پر شدن است.

در عین حال، تانک ها و خودروهای زرهی ارتش سوریه در مناطق شمالی این کشور همچنان به سرکوب ساکنان این نواحی ادامه می دهد. محاصره شهرهای جسرالشغور و معره النعمان از سوی نیروهای ارتش سوریه سبب شد تا هزاران تن از شهروندان مناطق شمالی به ترکیه بگریزند.

روستای بداما در شمال سوریه و در نزدیکی جسر الشغور نیز که به محل ارسال آذوقه و مایحتاج به پناهجویان در مناطق مرزی تبدیل شده بود، در حال حاضر به محاصره نیروهای امنیتی سوریه درآمده است.

به گزارش سازمان های حقوق بشری، در جریان درگیری های نظامیان با مخالفان دولت بشار اسد تاکنون حدود 1400 نفر کشته و حدود 10 هزار نفر نیز دستگیر شده اند.