خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

تصاویر اختصاصی یورونیوز از ورود تانکها به شهرهای سوریه

نظرها
تصاویر اختصاصی یورونیوز از ورود تانکها به شهرهای سوریه
اندازه متن Aa Aa

تیم خبرنگاران یورونیوز در مرز ترکیه و سوریه توانسته اند از ورود تانکهای ارتش سوریه به شهر بادما در شمال این کشور فیلمبرداری کنند.

نیروهای ارتش برای جلوگیری از ادامه خروج پناهجویان از کشور عازم شهرهای مرزی شده اند. اما همچنان بسیاری از ساکنان این شهرها از ترس جانشان راه ترکیه را در پیش می گیرند.

تیم خبرنگاران یورونیوز در یک شهر مرزی در ترکیه مستقر است اما مصطفی باغ، خبرنگار یورونیوز موفق شد از مرز عبور کند و وارد سوریه بشود. او پس از سه کیلومتر پیاده روی مردان و زنان فراری را دید که با در دست داشتن آب و نان، به عنوان آذوقه عازم ترکیه هستند.

مصطفی باغ می گوید: «ما در خاک سوریه هستیم. این مناطق کوهستانی بین ترکیه و سوریه قرار دارند. ما مجبور بودیم با پای پیاده خودمان را به این منطقه برسانیم. مثل خانواده سوری که کنار من نشسته اند. من از آنها درباره اوضاع سوریه می پرسم»

مرد سوری می گوید: «اوضاع سوریه بسیار بد است. من از منطقه ای می آیم که فاصله زیادی با جسرالشغور ندارد. آنجا تانک و اسلحه بود و آنها کودکان و زنان را هم می کشتند. سلاح آنها از ایران می آید. در حال حاضر دو کشتی از ایران در بندر لاذقیه است.»

ساکنان روستای بادما به خبرنگار یورونیوز گفته اند که از دو روز پیش روستایشان زیر بمباران ارتش بوده است.

در حالی که مرزهای رسمی بسته است، پناهجویان سوری در اردوگاه های موقتی که خودشان در مرز ساخته اند منتظر دریافت مجوز ورود به همسایه شمالی هستند.

مصطفی باغ، خبرنگار اعزامی یورونیوز به مرز ترکیه و سوریه می گوید: «ما الان در شمال سوریه هستیم. پشت سر من سیمهای خارداری را می بینید که مردم سوریه با عبور از آنها خودشان را به ترکیه می رسانند. در بیست و چهار ساعت گذشته پانصد نفر از شش هزار نفر ساکن این اردوگاه ها از مرز عبور کرده اند و وارد ترکیه شده اند.»