خبر فوری
This content is not available in your region

اعطای وام اتحادیۀ اروپا به یونان به تعویق می‌افتد

نظرها
اعطای وام اتحادیۀ اروپا به یونان به تعویق می‌افتد
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه وزیران دارایی کشورهای عضو منطقۀ پولی یورو، در نشست خود پیرامون حمایت مالی از یونان اعطای بستۀ کمکی ۱۲۰ میلیارد یورویی به این کشور را تا آغاز سیاست‌های ریاضتی بیشتر در آن به تعویق انداختند.

این وزیران در نشست خود در لوکزامبورگ با توجه به توافق شب گذشتۀ خود دربارۀ مشارکت داوطلبانۀ طلبکاران خصوصی، مانند بانک‌ها و شرکت‌های بیمه در هزینه‌های چنین تصمیمی، اکنون چگونگی اجرای آن را بررسی می‌کنند.

اولی رن، کمیسر اقتصادی اتحادیۀ اروپا، دربارۀ روند و زمان اعطای بستۀ کمکی به اقتصاد یونان گفته است: «شرط اساسی ارائۀ کمک مالی تصویب استراتژی مالی و برنامه خصوصی سازی در پارلمان یونان تا پایان ماه ژوئن است. به محض موافقت پارلمانی با تدابیر ریاضتی بیشتر، پرداخت قسط‌های بعدی کمک مالی به یونان صورت خواهد گرفت.»

به گزارش خبرنگار یورونیوز از لوکزامبورگ، رایزنی ۲۷ وزیر دارایی کشورهای اروپایی، روز دوشنبه ادامه خواهد داشت؛ زیرا کشورهای اروپایی نگران بحران مالی یونان و چگونگی رفع آن هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.