خبر فوری
This content is not available in your region

نیروهای نظامی سوریه جاده های منتهی به مرز ترکیه را مسدود کردند

نظرها
نیروهای نظامی سوریه جاده های منتهی به مرز ترکیه را مسدود کردند
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی سوریه صبح یکشنبه با استقرار در نوار مرزی این کشور با ترکیه، سعی کردند مانع از خروج شهروندان ناراضی کشور خود شوند.

فعالان حقوق بشر سوریه می گویند نیروهای دولتی حتی به برخی از ساکنان جسرالشغور و روستای بداما که قصد کمک و پناه دادن به آوارگان را داشته اند هم رحم نکرده و آنها را نیز دستگیر کرده اند.

یک معترض سوری در پاسخ به ادعاهای دولت دمشق می گوید:“حکومت ادعا می کند که ما تروریست و جنایتکار مسلح هستیم. این حقیقت ندارد و مردم اینجا فقط آزادی می خواهند.”

از سوی دیگر رئیس :“کمیته بین الملل سازمان صلیب سرخ جهانی” روز یکشنبه در سفری به دمشق در مورد وضعیت این پناهجویان با مقامات سوریه به بحث و گفتگو پرداخت. با این حال، یاری رساندن به شهروندان سوریه که با بحرانی تر شدن اوضاع کشورشان به مرز ترکیه هجوم آورده اند، حتی در ساعات پایانی شب ، ادامه دارد. کیسه های حاوی مواد غذایی و امکانات اولیه زندگی، دست به دست از روی سیم های خاردار در نقطه مرزی بین ترکیه و سوریه، بدست حدود ده هزار آواره سوری می رسد که از ترس جان خود، خانه و کاشانه را رها و زندگی در این شرایط را ترجیح داده اند.

قرار است بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، دوشنبه برای سومین بار از آغاز ناآرامی های بی سابقه در این کشور، سخنرانی کند. او در سخنرانی قبلی خود با ابراز تاسف نسبت به قربانی شدن عده ای در جریان ناآرامی ها، مجبور شده بود وضعیت فوق العاده را که نزدیک پنج دهه بر این کشور حاکم بود، لغو کند ولی ناراضیان خشمگین و بی اعتماد به وعده های او، خواستار کناره گیری آقای اسد از قدرت هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.