خبر فوری
This content is not available in your region

شهروند بیکار یونانی: امید، دیگر در یونان مفهومی ندارد

نظرها
شهروند بیکار یونانی: امید، دیگر در یونان مفهومی ندارد
اندازه متن Aa Aa

به دنبال ادامه بحران اقتصادی و بیکاری در یونان همراه دیمیتری، شهروند یونانی هستیم. وی پنجاه ساله و دارای یک فرزند است که در زمینه فروش اتومبیل فعالیت داشته و از چند ماه پیش بیکار شده است.

دیمیتری در این باره می گوید: “به من گفتند تو خیلی خوب هستی، کارت هم خیلی خوب است، اما باید از اینجا بروی چون دیگر نمی توانیم به تو حقوق بدهیم.”

او در پاسخ به این سوال که آیا اکنون امیدی هم به حل مشکلات دارید می گوید: “امید؟ امید دیگر چه مفهومی در یونان دارد؟ امید در اینجا دیگر لغت ناشناخته ای است. من نمی دانم دیگر امید چه مفهومی دارد؟”

جورج کاتروگالوس، استاد حقوق اساسی دانشگاه آتن با اشاره به شکافی که بین مردم و دولت در یونان بوجود آمده می گوید: “در حال حاضر آنها می خواهند تلاش کنند تا با برگزاری همه پرسی این شکاف بین مردم و دولت را پر کنند. این همه پرسی قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود. اما من فکر می کنم ما در ماه سپتامبر شاهد برگزاری انتخابات خواهیم بود.”

سیاستمداران و سایر دست اندرکاران در رسانه ها به مردم می گویند که این طبیعی است و این کار آنهاست. اما معترضینی که در میدان سینتاگما جمع شده اند تصمیم گرفته اند تا دیگر با رسانه ها صحبت نکنند. آنها می گویند تجربه بدی از این کار داشته اند و ترجیح می دهند پیامهای خود را از طریق اینترنت انتقال دهند. آنها می گویند که اگر امشب پارلمان به دولت رای اعتماد دهد، دهها هزار نفر در اینجا تجمع خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.