خبر فوری

تظاهرات ده ها هزار نفری طرفداران بشار اسد

تظاهرات ده ها هزار نفری طرفداران بشار اسد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در روزی که بشار اسد فرمان «عفو عمومی» صادر کرد، ده ها هزار نفر از طرفداران رئیس جمهوری سوریه در حمایت از او به خیابانها آمدند.

در همین روز مخالفان دولت هم به گفته فعالان سیاسی مخالف دولت در حمله نیروهای امنیتی به معترضان در شهرهای حمص و میادین سه نفر کشته شدند.

در شهر حلب، بزرگترین شهر سوریه هم مخالفان دولت راه پیمایی کردند.

در سوریه پوشش خبری اعتراضها برای روزنامه نگاران خارجی با محدودیتهای زیادی روبرو است. اما دوشنبه مقامهای دولتی دیپلماتها و روزنامه نگاران خارجی را به شهر جسرالشغور بردند تا به آنها آثار عملیات نظامی مخالفان مسلح دولت را نشان بدهند و به آنها ثابت کنند که گروه های خرابکار عامل اعتراضهای سه ماه اخیر هستند.

به همین دلیل جسرالشغور هدف بمباران هواپیماهای ارتش بوده است و تانکهای ارتش از زمین برای رویارویی با مخالفان مسلح وارد آن شده بودند.

مقامهای سوری محلی را نشان دادند که به گفته آنان گور جمعی 29 نیروی امنیتی دولتی است که به وسیله مخالفان دولت کشته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.