خبر فوری
This content is not available in your region

سوریه دخالت ایران در حوادث این کشور را تکذیب کرد

سوریه دخالت ایران در حوادث این کشور را تکذیب کرد
اندازه متن Aa Aa

وزیر امور خارجه سوریه «دخالت ایران و حزب الله لبنان» را درکمک به این کشور در برخورد با مخالفان تکذیب کرد.

ولید المعلم در یک نشست مطبوعاتی از ترکیه خواست که در مواضع خود تجدید نظر کند و شهروندان سوری را که به این کشور فرار کرده اند به بازگشت به سوریه تشویق کند.

مخالفان دولت سوریه و مقامهای برخی از کشورهای غربی مثل وزیر خارجه آمریکا ایران را متهم کرده بودند که در سرکوب مخالفان به دولت سوریه کمک می کند.

وزیر امور خارجه سوریه در این نشست مطبوعاتی کشورهای خارجی از جمله اتحادیه اروپا را به «دخالت در امور داخلی» این کشور متهم کرد. کشورهای اتحادیه اروپا قرار است به زودی تحریمهای بیشتری علیه دولت بشار اسد وضع کنند.

مقامهای سوری از جمله رئیس جمهوری این کشور بارها کشورهای دیگر را به دخالت در ناآرامیهای سوریه که از سه ماه پیش آغاز شد متهم کرده اند.

مخالفان دولت سوریه می گویند سه شنبه شب در حالی که مخالفان بشار اسد در اطراف یک خوابگاه دانشجویی در حومه دمشق تظاهرات کردند درگیریهایی بین طرفداران و مخالفان حکومت رخ داد.

یک کمیته حقیقت یاب متشکل از دیپلماتهای اروپایی به منطقه هاتای در جنوب ترکیه سفر کرده اند تا با ساکنان اردوگاه های پناهجویان سوری دیدار کنند.

تا کنون بیش از ده هزار نفر از پناهجویان سوری وارد ترکیه شده اند. مقامهای ترکیه که پیش از سرکوب مخالفان در سوریه با همسایه جنوبی خود روابط گرمی داشتند، گفته اند با وجود مخالفت دولت دمشق جلوی ورود پناهجویان را نخواهند گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.