خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش دوباره حقوق و افزایش مالیات برای یونانیها

نظرها
کاهش دوباره حقوق و افزایش مالیات برای یونانیها
اندازه متن Aa Aa

پس از دو سال بحران اقتصادی، مردم یونان دوباره با قانون جدیدی برای افزایش مالیتها و کاهش هزینه های دولتی مواجه شده اند، قانونی که دوباره خشم و نگرانی مردم این کشور را برانگیخته است.

یک شهروند یونانی در این باره می گوید:“آنها با افزایش مالیات دارند زندگی ما را نابود می کنند. این دیگر چه نوع سیاستی است؟ هرگز چنین سیاستمدارانی ندیده بودم.”

دیگری می گوید: “تنها چیزی که به آن فکر می کنند، پیروزی در انتخابات است. آنها کسانی را که در 35 سال گذشته زندگی ما را نابود کردند، مجازات نمی کنند. بسیاری از آنها حقوق و بازنشستگی های بالایی دریافت می کنند.”

بازنشستگان و حقوق بگیران یونانی که در یک سال و نیم گذشته شاهد کاهش ده تا پانزده درصدی حقوق خود بوده اند، با این قانون جدید، سه تا چهار درصد در آمد آنها دوباره کاهش خواهد یافت.

سران اتحادیه اروپا در اجلاس روز پنجشنبه خود قول یک طرح جدید کمک مالی به یونان در مقابل اجرای برنامه جنجال برانگیز ریاضت اقتصادی را دادند.

شب گذشته دولت یونان با نهادهای کمک دهنده به این کشور در مورد برنامه های اقتصادی و خصوصی سازی به توافق رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.