خبر فوری
This content is not available in your region

دیوان کیفری بین المللی درباره بازداشت قذافی تصمیم می گیرد

دیوان کیفری بین المللی درباره بازداشت قذافی تصمیم می گیرد
اندازه متن Aa Aa

دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد که روز دوشنبه درباره صدور حکم بازداشت سرهنگ معمر قذافی رهبر حکومت لیبی تصمیم گیری خواهد کرد.

قضات این دیوان همچنین برای پیگرد قانونی سیف الاسلام فرزند قذافی و نیز عبدالله سنوسی وزیر اطلاعات حکومت لیبی نیز تصمیم گیری می کنند.

از سویی دیگر سران اتحادیه آفریقا نیز روز یکشنبه (بیست و ششم ژوئن) در نشستی بر ضرورت پایان درگیری نظامی و انتقال دموکراتیک قدرت در لیبی تاکید کردند.

در بیانیه پایانی این نشست آمده است: “کمیته عالی این اتحادیه از اینکه قبول قذافی، بخشی از روند گفتگوها نباشد، استقبال می کند. احزاب لیبی باید گفتگوها را برای یک آتش بس جامع آغاز کنند. آشتی ملی و همچنین برنامه انتقال دموکراتیک قدرت باید مورد بحث باشد.”

همزمان با این نشست حدود یکصد تن از شهر بن غازی با یاری صلیب سرخ وارد طرابلس شده و به خانواده های خود پیوستند.

این در حالی است که در روزهای اخیر حدود سیصد تن از شهر طرابلس که در دست نیروهای قذافی است با کمک صیب سرخ به جمع خانواده های خود در بن غازی فرستاده شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.