خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

اعتصاب اتحادیه های صنفی یونان در اعتراض به طرح ریاضتی دولت

نظرها
اعتصاب اتحادیه های صنفی یونان در اعتراض به طرح ریاضتی دولت
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه‌های صنفی یونان قصد دارند از روز سه شنبه، به مدت ۴۸ ساعت، فعالیت‌های کاری را متوقف کنند. این اعتصاب در اعتراض به طرح ریاضتی دولت یونان است که رایزنی‌های دربارۀ آن در پارلمان این کشور آغاز شده است. طرحی که در صورت پذیرش آن، یونان از اتحادیۀ اروپا و صندوق بین المللی پول، کمک اعتباری دریافت می کند.

جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان، روز دوشنبه در پارلمان این کشور همۀ احزاب سیاسی را به پذیرش برنامۀ پنج ساله ریاضت اقتصادی خود فراخواند و گفت: «از شما می‌ خواهم به فشارهای بیرونی معترضان توجه نکنید؛ بلکه در تصمیم گیری به وجدان ملی خود رجوع کنید. از شما می‌خواهم برای آیندۀ یونان عمل کنید و مطمئنم که در این راه موفق خواهید بود.»

به گفتۀ وی، رأی نمایندگان پارلمان یونان به طرح ریاضتی دولت، تنها شانس برای بهبود اقتصادی است.

الکسیس سیپراس، رهبر اپوزیسیون ائتلافی و چپگرای موسوم به “سیریزا“، ضمن طرح ایراد استفاده از احساسات ملی نمایندگان از سوی جرج پاپاندرئو گفت: «اگر چیزی وجود داشته باشد که بتوان به آن افتخار کرد، بیداری یونانیان و دوری آنها از بی‌تفاوتی و رفتن به خیابان‌ها برای اعتراض به وضع موجود است.»

قرار است پارلمان یونان، روز چهارشنبه به طرح ریاضتی دولت رأی بدهد. همزمان با اعلام اعتصاب اتحادیه های صنفی اعلام شده که شرکت‌های هواپیمایی، خطوط قطار و بیمارستان‌ها از روز سه شنبه در آن سهیم خواهند بود.