وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

موناکو در تب و تاب ازدواج سلطنتی

موناکو در تب و تاب ازدواج سلطنتی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

عصر جمعه به وقت محلی، مراسم ازدواج خانوادۀ سلطنتی موناکو برگزار می شود. چند ساعت مانده به برگزاری مراسم ازدواج شاهزاده آلبرت دوم و شارلین ویتستوک، در شاهزاده نشین موناکو، جزئیات بیشتری دربارۀ آن، در مطبوعات این کشور منتشر شد. مراسم عقد این دو در تالار تاج گذاری کاخ سلطنتی موناکو برگزار می‌شود.

در برخی از بخش‌های دولتشهر موناکو، مردم با آویختن پرچم‌های سرخ و سفید و برخی مغازه‌های با قرار دادن عروسک‌هایی با لباس عروسی به استقبال برگزاری مراسم ازدواج سلطنتی رفته‌اند. پنج شنبه شب نیز گروه موسیقی راک «ایگلز» که بیشتر در دهۀ هفتاد میلادی فعال بود، در موناکو برنامه اجرا کرد.

قرار است درهای کاخ در مدت برگزاری مراسم رسمی عقد در عصر جمعه مانند ازدواج‌های عادی باز بمانند. در مراسم عقد داماد ۵۳ ساله، شاهزاده آلبرت دوم، و عروس ۳۳ ساله، شارلین ویتستوک، نزدیک ۹۰ میهمان شرکت خواهند داشت که سفیران فرانسه و آفریقای جنوبی نیز جزو آنان هستند.