خبر فوری
This content is not available in your region

آرامش خاطر طرفداران استراوس کان

آرامش خاطر طرفداران استراوس کان
اندازه متن Aa Aa

آزادی موقت دومینیک استراوس کان، رییس سایق صندوق بین المللی پول که از حدود 6 هفته پیش به اتهام تجاوز جنسی در آپارتمانی در نیویورک محبوس، بود، باعث آرامش خاطر طرفداران و هم حزبیهای او در فرانسه شده است.

آقای استراوس کان، که وزیر اقتصاد دوران نخست وزیری لیونل ژوسپن نیز بود یکی از نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فرانسه محسوب می شد.

مارتین اوبری، رییس حزب سوسیالیست فرانسه در این باره گفت: “حقیقت بیش از پیش آشکار می شود. مسلما من از اینکه دومینیک می تواند آزادانه در آمریکا جابجا شود خوشحالم. من انتظار دارم که ما هر چه زودتر حقیقت را بدانیم و حیثیت و آبروی او نیز دوباره باز گردد.”

در پی انتشار اظهاراتی که گفته شده اعتبار شاکی پرونده که یک خدمتکار 32 ساله هتل سوفیتل نیوروک است را زیر سوال برده، دادگاه روز جمعه بدون برداشتن اتهام تجاوز جنسی، او را از حصر خانگی آزاد کرد.

گرچه وثیقه 6 میلیون دلاری آقای استراوس کان به او بازگردانده شده و دستبند الکترونیکی او هم برداشته شده، ولی او همچنان حق خروج از ایالات متحده آمریکا را ندارد.

اگرچه دادگاه نیویورک به آقای استراوس کان اجازه مصاحبه با رسانه ها را داده ولی او گفته تا زمان بازگشت به فرانسه با رسانه ها صحبت نخواهد کرد.

جلسه بعدی دادگاه او در 27 تیر ماه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.