خبر فوری

انتقاد کمیسیون اروپا از گزارش مودی درباره اقتصاد پرتغال

انتقاد کمیسیون اروپا از گزارش مودی درباره اقتصاد پرتغال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که پرتغال دست به گریبان رکود اقتصادی است، روز سه شنبه یک موسسه تحقیقاتی از کاهش مجدد اعتبار اوراق قرضه این کشور خبر داد.
 
موسسه مودی اعلام کرد که اعتبار اقتصادی پرتغال چهار رتبه سقوط کرده است و این امر بر ارزش اوراق قرضه این کشور تاثیر می گذارد. این گزارش روز سه شنبه با واکنش اتحادیه اروپا رو به رو شد. 
 
خوزه باروسو، رئیس کیمسیون اتحادیه اروپا گفت:«روز گذشته آنچه که از سوی یک موسسه اعتبارسنجی منتشر شد، برای شفاف سازی بیشتر نبود بلکه آنان نظریه دیگری را به وضعیت موجود افزوده اند.»
 
موسسه مودی در گزارش تحقیقی خود هشدار داده است که پرتغال نیازمند دریافت دومین بسته حمایت مالی خواهد بود.
 
دولت پرتغال می گوید که در این گزارش سیاست های ریاضت اقتصادی و در نتیجه کاهش مخارج دولت به عنوان عامل یاری دهنده اقتصاد این کشور، نادیده انگاشته شده است.
 
پرتغال در ماه آوریل، به عنوان سومین کشور حوزه مالی یورو پس از یونان و ایرلند، خواستار حمایت مالی از اتحادیه اروپا شد.
 
بحث بر سر تداوم رکود اقتصادی در پرتغال در حالی است که اتحادیه اروپا نگران وضعیت بحرانی اقتصاد در کشورهایی چون یونان و اسپانیا است و کارشناسان احتمال می دهند که ایتالیا نیز به زودی به حمایت مالی نیازمند شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.