خبر فوری

طرح جدید اروپا برای امن تر شدن جاده ها

طرح جدید اروپا برای امن تر شدن جاده ها
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا روز سه شنبه با موافقت اکثر اعضا دستورالعملی را به تصویب رساند که این طرح سبب ایجاد سهولت در تبادل اطلاعات ثبت شده خودروها در اروپا خواهد شد.

با اجرای این طرح، تمام مشخصات یک خودروهمراه با مشخصات راننده آن نه تنها در کشور مبدا بلکه در تمام کشورهای دیگر اروپا نیز قابل شناسایی خواهد بود.

اینس آیالا، عضو اسپانیایی پارلمان اروپا و گزارشگر کمیسیون ویژه حمل و نقل در این اتحادیه بعد از تصویب این دستورالعمل گفت:” من از حمایت تمامی اعضای پارلمان و انجمن های اروپایی که حامی خانواده های قربانیان تصدفات جاده ای هستند، تشکر می کنم که بعد از بیش از سه سال انتظار سرانجام با اجرای این دستورالعمل جلوی مرگ صدها نفر در سال در اثر تصادفات جاده ای گرفته خواهد شد.”

اعضای موافق با این دستوالعمل تنها 24 ماه فرصت دارند تا طرح جدید را اجرایی کنند. بریتانیا و ایرلند در اجرای این طرح با دیگر کشورهای اروپایی مشارکت نخواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.