خبر فوری

کودکان؛ قربانیان پرونده نفوذ غیرقانونی در تلفنها

کودکان؛ قربانیان پرونده نفوذ غیرقانونی در تلفنها
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پرونده نفوذ غیرقانونی به تلفن افراد که پنج سال قبل باز شد، با ورود قربانیان جدید خشم مردم بریتانیا را برانگیخته است. هفته نامه «نیوز آو د ورلد» یا اخبار جهان که پیش تر هم به نقض حریم خصوصی افراد محکوم شده بود این بار متهم شده است که با هک کردن تلفن چند نوجوان که نه سال قبل به قتل رسیدند سعی کرده بود به پیغامهای صوتی آنها دست پیدا کند.

ربکا بروکس در آن زمان سردبیر «نیوز آو د ورلد» بود.

شماری از قربانیان بمبگذاری هفتم ژوئیه لندن هم درست در سالگرد این حادثه از احتمال شنود مکالمات تلفنی خود ابراز نگرانی کرده اند.

نمایندگان مجلس بریتانیا در جلسه ای اضطراری درباره اتهامات مطرح شده علیه شرکت تحت مالکیت روپرت مرداک بحث می کنند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که روپرت مرداک یکی از حامیانش در انتخابات سال گذشته بود گفت: «اگر این اتهامات واقعی باشد، ما با اقدامی فوق العاده زشت روبرو هستیم. خبرهایی که من در رسانه ها دیده ام تکان دهنده هستند.»

اد میلیبند، رهبر حزب رقیب دولت می گوید: «به نظر من این اتفاقات مربوط به یک شخص خاص نیست. این چیزی است که به طور سازمان یافته در حال رخ دادن بود. چرا این نشریه اجازه می داد چنین حوادثی اتفاق بیفتد؟»

اتهامات مطرح شده همان اتهاماتی است که چهار سال قبل سردبیر سابق «نیوز آو د ورلد» و مشاور رسانه ای دیوید کامرون را به استعفا از هر دو مقام مجبور کرد.

هفته نامه «نیوز آو د ورلد» یا اخبار جهان متعلق به شرکت «نیوز کورپوریشن» است و هر یکشنبه در بریتانیا چاپ می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.