خبر فوری

پرونده قضایی استراوس کان بزودی بسته می شود

پرونده قضایی استراوس کان بزودی بسته می شود
اندازه متن Aa Aa

روزنامه نیویورک پست گزارش کرده است بزودی پرونده تعقیب قضایی دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق بین المللی پول بطور کامل بسته می شود. رسانه های آمریکایی از قول منابع معتبری که نامشان فاش نشده گزارش کرده اند که دادستان پرونده در عرض دو هفته آینده تمام اتهامات مطرح شده را پس خواهد گرفت.

ابهاماتی که در صحت ادعاهای شاکی پرونده ایجاد شده است، منجر به چنین تصمیمی شده است. بررسیهای جدید نشان می دهد مستخدم هتل که شاکی پرونده است، در موارد متعددی به تیم تحقیق پرونده دروغ گفته است.

اما پرسشی که مطرح می شود ایناست که این به معنای پایان کابوس برای کسی است که تا دو ماه قبل یکی از قدرتمندترین مردان جهان بود و خود را آماده رقابت برای ریاست جمهوری فرانسه می کرد؟

تریستان بانون، نویسنده زن فرانسوی شاید پاسخ روشن به این سوال را به تاخیر بیاندازد. چرا که گفته است از آقای استراوس کان دلیل «اقدام به تجاوز جنسی» در نه سال قبل شکایت خواهد کرد. او می گوید این اتفاق زمانی افتاد که او 22 ساله بود و برای انجام مصاحبه به آپارتمان آقای استراوس کان رفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.