خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات علیه حذف "الله" از قانون اساسی بنگلادش

تظاهرات علیه حذف "الله" از قانون اساسی بنگلادش
اندازه متن Aa Aa

پلیس بنگلادش روز یکشنبه با شلیک تیر مشقی و گاز اشک آور سعی در پراکنده کردن هزاران تظاهرات کننده ای داشت که به حذف کلمه “الله” از قانون اساسی این کشور اعتراض می کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این درگیریها حد اقل 50 تن از تظاهرکنندگان و 12 پلیس نیز در شهرهای فتولاه و کانچپور این کشور زخمی شده اند.

همچنین حزب ملی گرای بنگلادش به عنوان مهمترین حزب مخالف دولت و چندین حزب اسلامگرا هم در اعتراض به آنچه که حذف عبارت “ ایمان و اعتقاد مطلق به خدا” از قانون اساسی گفته شده، خواهان آغاز اعتصابی سراسری از روز یکشنبه شده اند.

دولت بنگلادش در ماه ژوئن مبادرت به تغییر قانون اساسی با هدف آنچه که “تقویت اصل جدایی دین از سیاست” با حفظ اسلام به عنوان مذهب رسمی کشور عنوان شده، کرده است.

سخنگوی پلیس بنگلادش همچنین خبر از استقرار ده هزار پلیس در داکا پایتخت داده و دهها نفر نیز تاکنون در این درگیریها دستگیر شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.