خبر فوری
This content is not available in your region

تست مقاومت بر روی راکتورهای اتمی ژاپن

نظرها
تست مقاومت بر روی راکتورهای اتمی ژاپن
اندازه متن Aa Aa

مقامات دولت ژاپن روز دوشنبه اعلام کرده اند که تا پیش از آغاز به کار دوباره 35راکتور اتمی تعطیل شده این کشور” تست مقاومت” بر روی تمام آنها انجام خواهد گرفت.

آنها می گویند با استفاده از این روش ها آنها تصمیم داند تا مقاومت تاسیسات و نیروگاههای اتمی خود را در برابر حوادث طبیعی بررسی کنند.

ژاپن 54 راکتور اتمی دارد و در صدد است تا با کنترل و تست آنها از تکرار اتفاقی که برای نیروگاه اتمی دائیچی فوکوشیما روی داد جلوگیری کند.

یوکیو ادانو، دبیر اول کابینه ژاپن با اشاره به این طرح گفت:“اجرای این استاندارد جدید، ایمنی این نسل از نیروگاههای اتمی را تضمین و اطمینان عمومی را نسبت ایمن بودن نیروگاههای اتمی جلب می کند.”

روز شنبه صدها نفر از مردم ژاپن در اعتراض به سیاستهای دولت نائوتو کان، نخست وزیر این کشور در زمینه فعالیت نیروگاههای اتمی تظاهرات کردند.

نظرسنجی های صورت گرفته پس از وقوع زلزله و سونامی ماه مارس در ژاپن حاکی از آنست که بیش از هشتاد درصد از مردم ژاپن از عملکرد نائو تو کان به عنوان نخست وزیر ناراضی اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.