خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار والدین نوجوان مقتول با معاون نخست وزیر بریتانیا

دیدار والدین نوجوان مقتول با معاون نخست وزیر بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

در پی بالا گرفتن رسوایی شنود مکالمات تلفنی شهروندان بریتانیایی، پدرو مادر میلی داولر، نوجوانی که 9 سال پیش به قتل رسید، روز دوشنبه با نیک کلگ، معاون نخست وزیر بریتانیا دیدار کردند.

والدین میلی از قربانیان شنود مکالمات تلفنی هستند.

در تلاش برای دستیابی به اطلاعات دست اول، هفته نامه “نیوز آو دورلد” یا “اخبار جهان“، به شنود غیرقانونی مکالمات تلفنی بستگان و نزدیکان افراد خبرساز پرداخت؛ از جمله میلی داولر، دختر نوجوانی که پس از ربوده شدنش در سال 2002 به قتل رسید.

این هفته نامه پیامهای صوتی موبایل نوجوان ربوده شده را پاک کرد تا با فراهم کردن امکان دریافت پیامهای جدید ارسالی به اطلاعات جدید دست پیدا کند. این کار باعث شد تا والدین میلی فکر کنند که وی زنده است.

جرمی هانت وزیر فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا در این باره گفت:“فکر می کنم هر انسانی از دانستن برخی از آنچه که برملا شده است وحشت زده می شود. بعضی از این موضوعات چندش آور و دردناک است و بنظرم همه از این موضوع کاملا شوکه شده اند. روزنامه نگاری در بریتانیا از سنت درستی پیروی می کند و مشاهده این گونه کارهای دونمایه و خفیف وحشتزا است.”

خاندان سلطنتی بریتانیا نیز از گزند هفته نامه “اخبار جهان” در امان نمانده است. این هفته نامه در ایمیلی به یکی از افسران محافظ خاندان سلطنتی و با پیشنهاد یک هزار پوند، درخواست شماره تلفن و جزئیات تماس اعضای ارشد خاندان سلطنتی را کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.