خبر فوری

جشن روز ملی فرانسه برگزار شد

جشن روز ملی فرانسه برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

همزمان با 14 ژوئیه روز ملی فرانسه در پاریس پایتخت این کشور مراسمی با حضور نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه و فرماندهان نظامی این کشور برگزار شد.

روز باستیل یا روز جشن ملی فرانسه، جشنی است که از سال 1880 تاکنون در 14 ژوئیه هر سال برگزار می‌شود.

نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه نیز که کمتر از 10 ماه دیگر به پایان دوران ریاستش بر دولت باقی مانده با اشاره به خروج سربازان فرانسوی از خاک افغانستان گفت:” ما خروج سربازان خوود را از افغانستان از امسال آغازخواهیم کرد اما خروج کامل همه سربازان تا سال 2013 طول خواهد کشید. ما در حال حاضر شاهد انجام عملیات تروریستی بسیار خشنی هستیم ولی کسانی که این کار را انجام می دهند باید بدانند که پاسخ عمل خود را خواهند دید.”

جشن ملی فرانسه که نمادی از پایان حکومت پادشاهی در فرانسه است، امسال نیز با رژه سربازان فرنسوی در خیابان شانزلیزه همراه بود. بیش از 5 هزار سرباز پیاده نظام مراسم رژه نظامی را برگزار کردند. امشب نیز مراسم آتش بازی در سراسر فرانسه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.