خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس هند پاکستان را پشت پرده حملات بمبیی می بیند

پلیس هند پاکستان را پشت پرده حملات بمبیی می بیند
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از سه انفجار بمبیی، که حداقل 17 کشته بر جای گذاشت، پایتخت اقتصادی هند، در حالت آماده باش و حداکثر هشدار به سر می برد.
 
وزارت کشور هند با اشاره به نزدیکی این کشور به افغانستان و پاکستان به عنوان مرکز ثقل تروریسم جهانی، اعلام کرده که مردم هند در خطرناکترین نقطه جهان زندگی می کنند.
 
این حملات در سه سال اخیر بی سابقه عنوان شده است.
 
یک شهروند ساکن بمبیی می گوید: “مردم بمبیی بارها نشان داده اند که از چنین حملات افراطی ترسی به دل راه نمی دهند. ما بدون توجه به این حوادث به زندگی خود ادامه می دهیم. دانش آموزان به مدرسه می روند. زنان خانه دار هم برای خرید شیر از خانه بیرون آمده اند و زندگی در بمبیی به حالت عادی برگشته است.”
 
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته ولی خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس هند، مجاهدین هندی وابسته به فعالان اسلامگرای پاکستانی، را به هدایت این حملات متهم کرده است.
 
این حملات در شرایط پر التهاب سیاسی داخلی هند و درحالی که نخست وزیر این کشور در تلاش برای رفع اتهام فساد مالی علیه خود است، روی داده است.
 
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.