خبر فوری
This content is not available in your region

مرداک در پارلمان بریتانیا حاضر می شود

مرداک در پارلمان بریتانیا حاضر می شود
اندازه متن Aa Aa

در پی رسوایی شنود مکالمات تلفنی در بریتانیا و احضاریه پارلمان، روپرت مرداک مالک “نیوز کورپوریشن”، جیمز مرداک مدیر“نیوز اینترنشنال” و ربکا بروکس، سردبیر هفته نامۀ “نیوز آو د ورلد“، اعلام کردند برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در پارلمان حاضر می شوند.

پیش تر فقط ربکا بروکس اعلام کرده بود برای پاسخگویی به سوالات حاضرمی شود، آقای مرداک گفته بود در پارلمان حاضر نمی شود و جیمز پسر وی گفته بود زودتر از ماه اوت در پارلمان بریتانیا حاضرنخواهد شد.

روپرت مرداک و پسرش شهروند آمریکا هستند.

بدنبال رسوایی شنود، هفته نامه “نیوز آو د ورلد” پس از یک و نیم قرن انتشار برای همیشه تعطیل شد.

نیک کلگ، معاون نخست وزیر بریتانیا در آخرین اظهارات خود در این خصوص گفت:“فکر می کنم با سوالهای بزرگی درباره مدیریت “نیوز کورپوریشن” مواجه هستیم. سوال این است که چرا افراد مسئول و آگاه شرکت نسبت به رسوایی رسانه ای بزرگ آنگونه که در روزنامه هایشان در جریان بود مسئول و جوابگو نبوده اند.”

حزب مخالف و حاکم در پارلمان بریتانیا موضع واحدی در قبال رسوایی شنود در پیش گرفته اند.

پارلمان بریتانیا از قدرت زندانی کردن افراد برخوردار است، قدرتی که در عصر حاضر و مدرن هیچ وقت استفاده نشده است.

پس از بازداشت اندی کلسون سخنگوی سابق دیوید کامرون نخست وزیر، روز پنجشنبه نیل والیس نیز بازداشت شد. اندی و نیل هر دو از سردبیران سابق “نیوز آو د ورلد” هستند.

در کنار رسوایی شنود، جنجال دیگر بر سر خرید “بی اسکای بی“، بزرگترین شبکه تلویزیون خصوصی بریتانیا توسط امپراطوری مرداک است.

شرکت آقای مرداک 39 درصد سهم “بی اسکای بی“ را در اختیار دارد و خواهان خرید و در اختیار گرفتن کامل آن است.

بدنبال رسوایی شنود مکالمات تلفنی برای بدست آوردن اطلاعات دست اول توسط هفته نامه “نیوز آو د ورلد” که شرکت آقای مرداک بانی آن شمرده می شود، مردم و دولت بریتانیا نمی خواهند این معامله انجام شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.