خبر فوری

اوباما: کنگره هرچه زودتر درباره بدهی ها تصمیم بگیرد

اوباما: کنگره هرچه زودتر درباره بدهی ها تصمیم بگیرد
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری در کاخ سفید، باری دیگر بر ضرورت تعیین تکلیف بر سر افزایش سقف مجاز بدهی های دولت از سوی کنگره تاکید کرد.

آقای اوباما گفت:«بدیهی است که ما به لحاظ زمانی در تنگنا قرار داریم و بر این اساس من به نمایندگان کنگره گفته ام که طی 24 تا 36 ساعت آینده باید نتیجه برنامه خود را برای افزایش سقف بدهی ها اعلام کنید. اگر آنها به من برنامه ای جدی ارایه کنند، من آماده اجرای آن هستم.»

نشست رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با خبرنگاران در واشنگتن، در حالی برگزار شد که نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات کنگره باید تا دو روز آینده بر سر افزایش سقف مجاز بدهی های این کشور تصمیم گیری کنند.

به گفته بن برنانکی نایب رئیس بانک مرکزی این کشور در صورت عدم تصمیم در اینباره، از یازدهم مرداد ماه (دوم اوت) دولت در بازپرداخت بدهی های خود با مشکلی جدی مواجه خواهد بود.

طی پنج روز گذشته از مذاکرات نمایندگان کنگره، جمهوریخواهان خواستار کاهش هزینه های دولت شده اند و از سوی دیگر دموکرات ها بر افزایش دریافت مالیات از طبقه مرفه جامعه اصرار می ورزند.

رئیس هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا گفته است که رسیدن بدهی های این کشور به سقف مجاز آن، می تواند شوک بسیار شدیدی را به ایالات متحده و اقتصاد جهان وارد سازد.

گفتنی است که بدهی های دولت این کشور به 14 تریلیون و 300 میلیارد دلار به عنوان سقف مجاز بدهی دولت رسیده است که از آن به عنوان «بحران مالی» یاد می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.