خبر فوری

کمک اتحادیه اروپا به مبارزه با مواد مخدر در مکزیک

کمک اتحادیه اروپا به مبارزه با مواد مخدر در مکزیک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت مکزیک و اتحادیه اروپا مذاکرات دو روزه خود را در مورد امنیت، پول شویی، فناوری و قاچاق مواد مخدر آغاز کرده اند. هدف، یافتن راههای کمک اتحادیه به حل مشکلات مکزیک است.

نماینده اسپانیایی پارلمان اروپا و رئیس کمیته پارلمانی اتحادیه اروپا و مکزیک، میگوید اتحادیه در مبارزه با مواد مخدر با مکزیک همراه است. او می گوید: “کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا مشترکا مسئولیت دارند زیرا مصرف کنندگان عمده مواد مخدرند.”

مبارزه مکزیک علیه باندهای مواد مخدر از سال 2006 که فیلیپه کلدران به ریاست جمهوری رسید به مرگ بیش از چهل هزار تن انجامیده است.

او برای مبارزه با مواد مخدر سیاست “جنگ” را در پیش گرفت، اما این برخورد بخاطر تعداد قربانیانی که برجای گذاشته، مورد انتقاد قرار گرفته است.

هر جنگ، قربانیانی بیگناه از هردو طرف بجای می گذارد که توسل به خشونت را مورد سئوال قرار می دهد.

در حال حاضر الکساندرو پواره، سخنگوی سازمان امنیت ملی مکزیک در بروکسل است تا با مقامات اتحادیه، پلیس اروپا و دیگر مقامات مذاکره کند.

وی تاکید کرد که دولت مکزیک نهایت تلاش خود را می کند تا با مبارزه با جنایت، حکومت قانون را در کشور برقرار، و حقوق بشر را تامین کند.

“ما با جنایتکاران با حربه دموکراسی مبارزه می کنیم و نهایت احترام را برای حقوق بشر داریم. موارد تخطی از حقوق بشر را مجازات می کنیم.”

سازمانهای حمایت از حقوق بشر و قربانیان می گویند زمان آن فرا رسیده که استراتژی جنگ عوض شود. دولت خاطر نشان می سازد که باید برای جلوگیری از پیوستن جوانان به باندهای بزهکار، فقر را ریشه کن کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.