خبر فوری

داروی دستکاری شده در بریتانیا دو قربانی دیگر گرفت

داروی دستکاری شده در بریتانیا دو قربانی دیگر گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس منطقه منچستر و حومه می گوید به یک مرد 83 ساله که پنجشنبه درگذشت و یک زن 84 ساله که هفته قبل درگذشته بود، داروی نمکی حاوی انسولین تزریق شده بود.

پیش تر دو مرد و یک زن دیگر در بیمارستان استپینگ هیل بعد از دریافت محلول مشابهی درگذشته بودند.

یان هاپکینز، مامور بلندپایه پلیس منچستر و حومه می گوید: «از زمان آغاز تحقیقات پلیس تدابیر امنیتی در بیمارستان استپینگ هیل تشدید شده است و ما پس از آن شاهد دستکاری داروها در این بیمارستان نبوده ایم.»

اگرچه به همه این بیماران محلول کلرید سدیم حاوی انسولین تزریق شده بود، هنوز دلیل قطعی مرگ این بیماران اعلام نشده است و تحقیقات پلیس در این زمینه ادامه دارد.

پلیس می گوید به احتمال زیاد فرد یا افرادی مقداری انسولین به محلول نمکی یا کلرید سدیم اضافه کرده اند.

انسولین برای بعضی از بیماران مبتلا به دیابت مفید است اما مقدار بالای آن در خون با کاهش میزان قند خون می تواند کشنده باشد.

تنها مظنون این پرونده ربکا لایتون است که چهارشنبه در نزدیکی خانه اش در استاک پورت بازداشت شد. البته هنوز اتهامی به او وارد نشده است و پلیس در حال بازجویی از این پرستار 27 ساله است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.