خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش شمار کشته شدگان حملات مرگبار در نروژ

افزایش شمار کشته شدگان حملات مرگبار در نروژ
اندازه متن Aa Aa

بمب گذاری روز جمعه در اسلو و حمله مسلحانه به اردوگاه حزب حاکم برای نوجوانان تاکنون دستکم 90 کشته برجای گذشته است.

نیروهای امداد همچنان به جستجوی خود برای یافتن افرادی که برای نجات خود به دریا پناه برده اند، ادامه می دهند و تاکنون موفق به نجات 18 تن از آنها شده اند که همه

نجات یافتگان با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل شده اند.

پلیس نروژ می گوید، بازجویی از فردی که به اتهام بمب گذاری در اسلو و کشتار در اردوگاهی در شمال غرب پایتخت نروژ دستگیر شده، ادامه دارد.

این مرد 32 ساله که “آندرس برینگ” نام دارد، نروژی الاصل است و برخی

رسانه های این کشور از ارتباط وی با گروههای راست افراطی در نروژ خبر داده اند. این فرد پس از تیراندازی به افراد حاضر در اردوگاه تابستانی در شمال اسلو در جزیره اتوئیا دستگیر شد.

شاهدان می گویند وی در حالی که لباس پلیس بر تن داشته به سوی افراد شرکت کننده در اردوی تابستانی حزب کارگر تیراندازی کرده است.

تصاویر ارسالی از سوی شهروندان اسلو از محل بمب گذاری نشان می دهد که شیشه‌های ساختمان‌ها شکسته و خسارتهای بسیاری نیز به ساختمان های اطراف محل بمب گذاری وارد آمده است.این انفجار در مرکز شهر اسلو و نزدیک ساختمان های دولتی از جمله دفتر نخست وزیر رخ داد.

شدت انفجار تاحدی گزارش شده که در سراسر اسلو به گوش رسیده است. در حال حاضر همه راههایی که به مرکز اسلو منتهی می شود از سوی پلیس مسدود شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.