خبر فوری

رهبر نمایندگان جمهوریخواه آمریکا از مذاکرات کنار کشید

رهبر نمایندگان جمهوریخواه آمریکا از مذاکرات کنار کشید
اندازه متن Aa Aa

در حالی که فقط ده روز به پایان مهلت برای افزایش سقف بدهیهای آمریکا باقی مانده مذاکرات نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات بدون نتیجه پایان یافت.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید: «ما زمان نداریم و نمایندگان باید به من توضیح بدهند که چطور می توانیم از ورشکستگی جلوگیری کنیم. آنها می توانند هر برنامه ای که می خواهند ارائه کنند تا ما بر روی آن کار کنیم.»

مخاطب اصلی آقای اوباما سخنگوی مجلس نمایندگان است که جمعه از مذاکرات کنار کشید.

جان بینر که رهبر جمهوریخواهان مجلس است می گفت: «من می خواهم روشن صحبت کنم. هیچ کس مایل به ورشکستگی دولت نیست و کسی نمی خواهد اعتبار آمریکا زیر سوال برود. من مطمئنم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. من از همین امشب با همکارانم در مجلس نمایندگان و سنا به دنبال راهی برای خروج از بحران می گردیم.»

دولت آمریکا برای جبران کسری بودجه 1500 میلیارد دلاری اش نیاز به قرض بیشتر دارد. اما بر اساس قانون اجازه ندارد از سقف مجاز موجود بیشتر قرض کند.

دولت آمریکا فقط ده روز فرصت دارد که رضایت مجلس نمایندگان را برای افزایش این سقف چهارده هزار و سیصد میلیارد دلاری جلب کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.