خبر فوری
This content is not available in your region

کادل اونس قهرمان "تور دو فرانس" شد

نظرها
کادل اونس قهرمان "تور دو فرانس" شد
اندازه متن Aa Aa

“کادل اونس” نایب قهرمان تور دو فرانس در سالهای 2007 و 2008 ، قهرمان جهان در سال 2010، سرانجام در سی و چهار سالگی پیراهن زرد رنگ صدر نشین مسابقات دوچرخه سواری فرانسه را از آن خود کرد و به بزرگترین موفقیت حرفه ایش دست یافت.

او، هر چند تنها یک روز مانده به پایان مسابقه، پیراهن صدرنشینی را از آن خود کرد، اما در طول تمامی بیست و یک روز این رقابتها، همواره در میان صدرنشینان رکاب زد.

در حالی که بسیاری از قهرمانان بنام این رشته از جمله “آلبرتو کونتادور“، “ساموئل سانچز“، “توما وکلر” و “تور هوشوود“، بارها زمین خوردند و عقب افتادند، وی همواره مسلط و متمرکز، هوشمندانه رکاب زد.

در آخرین مرحله از این رقابتها که بر روی سنگفرشهای خیابان “شانزه لیزه” در پاریس برگزار شد، اونس، سرگروه تیم بی ام سی، توانست اختلاف زمانی خود را با برادران “شلک” حفظ کند و سرانجام به آرزوی دیرینه اش دست یابد؛

اونس اولین رکابزن استرالیایی است که قهرمان “تور دو فرانس” می شود.

شایان ذکر است که علاوه بر درخشش کادل اونس، “مارک کاوندیش” نیز اولین بریتانیایی است که با پیروزی در پنج مرحله، پیراهن سبز سریع ترین رکابزن را از آن خود کرد تا همانند برادران شلک که بر سکوی دومی و سومی جای گرفتند، از تاریخ سازان این دوره از مسابقات دوچرخه سواری فرانسه نام گیرند.

بهروز اسدیان