خبر فوری
This content is not available in your region

پیروزی 'لویس همیلتون' در مسابقات فرمول یک آلمان

نظرها
پیروزی 'لویس همیلتون' در مسابقات فرمول یک آلمان
اندازه متن Aa Aa

‘لویس همیلتون’ دومین عنوان قهرمانی فصل را در مسابقات جایزه بزرگ آلمان بدست آورد. راننده بریتانایی مکلارن که در مسابقات فرمول یک چین نیز خوش درخشیده بود، در ابتدای هفدهمین دور این مسابقه، به لطف اشتباه ‘مارک وبر‘، به خط اول رسید و پیشتاز رقابتها شد.

سپس نبرد اصلی میان او و ‘فرناندو آلونسو’ راننده بنام فراری آغاز شد و تا دور سی و ششم هم ادامه پیدا کرد، زمانی که همیلتون، قهرمان جهان در سال 2008، موفق شد از آلونسو پیشی گیرد و تا پایان مسابقه نیز اختلاف زمانی سه ثانیه ای خود را با راننده اسپانیایی فراری حفظ کند.

در پایان دهمین مرحله از مسابقت فرمول یک فصل، ‘سباستین وتل’ که با یک مکان چهارم، روز بدی را پشت سر گذاشته بود، 75 امتیاز به هم تیمی اش وبر واگذار کرد اما در صدر جدول راننده باقی ماند.

از طرف دیگر لویس همیلتون با این پیروزی، فاصله خود را با مارک وبر به تنها پنج امتیاز تقلیل دارد. این در حالی است که تیم اش ردبول با اختلاف فاحش 112 امتیاز نسب به مکلارن همچنان صدرنشنین جدول سازندگان خودروها است.

بهروز اسدیان

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.