خبر فوری
This content is not available in your region

دیدنی های جشنواره موسیقی تابستانی پاله ئو سوئیس

دیدنی های جشنواره موسیقی تابستانی پاله ئو سوئیس
اندازه متن Aa Aa

فستیوال پاله ئو در شهر نیون سوئیس با ترکیب پربار و متنوعی از خواننده ها برگزار شد. ایمی واینهاوس خواننده تازه در گذشته بریتانیایی هم قرار بود اینجا کنسرت داشته باشد اما برنامه اش را ماه ژوئن کمی قبل از مرگش لغو کرده بود. حاضران و هنرمندان در این کنسرت به یاد او ادای احترام کردند.

خلاصه ای از یعضی از اجراهای جالب این فستیوال به این شرح است.

گروه آمریکایی ستروکز که کارشان را ده سال پیش در نیویورک شروع کردند و همچنان گروه محبوبی هستند. این گروه تا به حال چهار آلبوم بی نظیر عرضه کردند. سبک این گروه بین پاپ و راک است و اجرای زنده کم دارد.

جیمز بلانت، خواننده بریتانیایی که ترانه “تو زیبایی” او در همه جای دنیا گل کرد.

جیمز بلانت قبل از خوانندگی سال 1999 درجنگهای بوسنی، در ارتش بریتانیا خدمت می کرد. او همانجا در کوسوو اولین تجربه ترانه سرایی و خوانندگی اش را شروع کرد و در یک دهه 15میلیون آلبوم فروخته است. آخرین آلبومش را سال 2010 عرضه کرده است.

پی جی هاروی، خواننده و ترانه سرایی که جای خود را به عنوان خواننده صاحب سبک در موسیقی راک باز کرده است. او هشت آلبوم داشته است.

استرومی خواننده جوان بلژیکی که با اینترنت خودش را به دنیا شناساند. او از هیپ هاپ شروع کرد و حالا بین موسیقی رقص و ضرباهنگهای جدید در نوسان است.

گروه انگلیسی مترو مونی، با ری میکس الکترونیک خواننده های مانند بریتنی اسپیرز به شهرت رسید.

نویزت گروهی است که در همه سبک ها کار می کند از سول تا نواهای پاپ، راک و چاشنی جاز و گاهی الکترو و دیسکو. این گروه سه نفری انگلیسی سال 2003 شروع کردند و روزنامه بریتانیایی گاردین از آنها به عنوان یکی از بهترین گروه ها در اجرای برنامه زنده نام برده است.

میکا ، خواننده ای غریب که به او حد وسط فردی مرکوری و سیزر سیسترز می گویند. اجراهای زنده و پرانرژی این جوان اهل بیروت در چند سال اخیر معمولا با استقبال مواجه می شود.

نزدیک به 230 هزار نفر در این فستیوال شرکت کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.