خبر فوری
This content is not available in your region

ایجاد پل هوایی برای کمک به قحطی زدگان سومالیایی

نظرها
ایجاد پل هوایی برای کمک به قحطی زدگان سومالیایی
اندازه متن Aa Aa

هزاران سومالیایی با فرار از قحطی و جنگ و به امید یافتن غذا و سرپناه به سوی یکی از بزرگترین اردوگاههای جهان در داداب در کنیا سرازیر شده اند.

عبدی حسن یکی از این پناهندگان می گوید: “از جایی که من می آیم دیگر هیچ کس باقی نمانده است. در آنجا واقعا قحطی، خشکسالی و جنگ حاکم است. همه دامهای ما از بین رفته اند و دیگر چیزی برای ما باقی نمانده است. برایم مهم نیست که الان اینجا چه چیزی دارم. فقط یک چادر برای خانواده ام می خواهم.”

دیگری می گوید: “این سخت ترین مسافرتی است که در زندگیم انجام دادم. 17 روز را با 12 بچه ام در جاده سپری کردم. خدا را شکر به اینجا رسیدم. در اینجا فقط یک چادر به من داده اند.”

اما در موگادیشو، پایتخت سومالی، نیروهای اتحادیه آفریقا به نیروهای شورشی اسلامگرا موسوم به “شباب” یورش برده و اعلام کرده اند که این حمله امنیت ارسال کمکهای بشر دوستانه به مردم گرسنه و قحطی زده این منطقه را افزایش خواهد داد.

این حمله یک روز پس از ایجاد پل هوایی سازمان غذایی جهانی برای کمک به قربانیان خشکسالی بی سابقه شرق آفریقا صورت می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.