خبر فوری
This content is not available in your region

شمار بی سابقه قربانیان در اعتراض های سوریه

شمار بی سابقه قربانیان در اعتراض های سوریه
اندازه متن Aa Aa

سوریه روز یکشنبه با کشته شدن 121 غیرنظامی به ضرب گلوله نیروهای امنیتی، یکی از ناآرام ترین روزهای خود را طی یازده سال حکومت بشار اسد پشت سر گذاشت.

این بیشترین شمار کشته شدگان طی یکروز، در قیاس با هفده هفته گذشته در این کشور است.

در شهر حما که در 210 کلیومتری شمال دمشق، پایتخت سوریه واقع شده است 95 تن در درگیری با ارتش و در شهر دیرالزور نیز 19 شهروند کشته شدند.

در پی یورش ارتش این کشور به شهر حما، علاوه بر هدف قرار گرفتن نقاطی از این شهر توسط تانک ها، آب و برق نیز قطع شده است.

بیش از چهارماه از آغاز برپایی تظاهرات ضد حکومتی در اقصی نقاط سوریه می گذرد و سرکوب معترضان از سوی نیروهای امنیتی و نظامی افزایش یافته است.

حکومت سوریه به خبرنگاران و نمایندگان رسانه های خارجی اجازه فعالیت در این کشور را نمی دهد. تمامی تصاویر منتشر شده از سرکوب معترضان و یورش نظامیان به مناطق شهری از سوی شهروند-خبرنگاران تهیه شده است.

همچنین مقامات این کشور که از سوی اتحادیه اروپا و دولت ایالات متحده آمریکا مورد تحریم قرار گرفته اند متهم به یاری گرفتن از جمهوری اسلامی ایران در مقابله با اعتراض های خیابانی شهروندان سوری هستند.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی و احمدرضا رادان جانشین وی از سوی دولت ایالات متحده آمریکا تحریم شده اند.

پیش تر در خبرها آمده بود که در ماه آوریل جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به دمشق سفر کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.