خبر فوری

قانون افزایش سقف بدهی های آمریکا در انتظار امضای اوباما

قانون افزایش سقف بدهی های آمریکا در انتظار امضای اوباما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از مجلس نمایندگان، روز سه شنبه مجلس سنای آمریکا نیز لایحۀ افزایش سقف بدهی‌های این کشور را تصویب کرد. اکنون باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا باید این مصوبۀ مجلس نمایندگان و سنا را برای اجرایی شدن امضاء کند. این لایحه با ۷۴ رأی موافق و ۲۶ رأی مخالف به تصویب رسید. برای این منظور تنها به ۶۰ رأی نمایندگان سنا نیاز بود که اکثریت آن را دموکرات های هم حزب باراک اوباما تشکیل می‌دهند. رئیس جمهوری آمریکا دربارۀ توافق به دست آمده بر سر افزایش سقف بدهی ها گفت:«توافق دو حزب مستلزم همکاری آنها برای طرحی گسترده تر برای کاهش کسری بودجه است که برای بهبود اقتصاد آمریکا در بلندمدت مهم است. از آنجا که نمی توان کسری بودجه را تنها با صرفه جویی اقتصادی رفع کرد، باید رویکردی متعادل پیش گرفت تا بتوان با آن همۀ گزینه ها را مد نظر قرار داد.»

اکنون باراک اوباما باید قانون افزایش سقف بدهی ها را برای اجرایی شدن امضاء کند. براساس این قانون آمریکا می تواند وام های بیشتری دریافت کند و همزمان تدابیر گستردۀ صرفه جویی اقتصادی را پیش بگیرد. کاری که برای حفظ توان بازپرداخت بدهی های این کشور اهمیت دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.