خبر فوری

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه آینده یونان را پیش بینی کرد

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه آینده یونان را پیش بینی کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در تازه ترین گزارش خود ارزیابی کرد که دومین بسته کمک مالی به یونان تنها اندکی در کاهش بدهی های این کشور موثر خواهد بود و کاهش آن تا حد پایدار نیازمند تلاش یک نسل است.

آنکل گوریا، رییس سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در اینباره می گوید:” پس ازغلبه یافتن بربحران بدهی ها که همچون مانعی است ، سوال مشکل تری مطرح خواهد شد و آن ثبات و پایداری، رشد میان مدت و دراز مدت و نیاز بسیار جدی یونان به یک تحول ساختار اقتصادی است. واقعیت این است که اتحادیه اروپا بحران بدهی ندارد، اروپا هم درگیر بحران بدهی نیست.بحران بدهی در این قاره به سه کشور محدود می شود که مشکل کوتاه مدتی است و با پشتیبانی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول این مشکل هم حل می شود.”

بنابر پیش بینی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بدهی یونان تا سال 2035 میلادی از 140 درصد تولید ناخالص داخلی به یکصد درصد تولید ناخالص داخلی کاهش می یابد.

هر چند این سازمان امیدوار است با اجرای موفق برنامه خصوصی سازی، یونان بتواند بدهی های خود را تا 2035 میلادی به کمتراز شصت درصد تولید ناخالص داخلی اش برساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.