خبر فوری

شروع فصل جدید بوندسلیگا

شروع فصل جدید بوندسلیگا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سه ماه پیش در پانزدهم ماه می، با قهرمانی ‘بوریسیا دورتمند’ برای هفتمین بار در بوندسلیگا، بهانه برگزاری جشنی پر شکوه فراوان آمد، حالا اما زمان دفاع از عنوان قهرمانی فرا رسیده است.

‘یورگن کلوپ‘، سرمربی دورتموند، که امسال ‘نوری شاهین’ را دیگر در اختیار ندارد تمام امید خود را به یک ترک تبار دیگر یعنی ‘ایکای گوندوگان’ بسته، که به تازگی به تیم ملی آلمان نیز، دعوت شده است.

چهل و نهمین فصل فوتبال بوندسلیگا روز جمعه با دیدار خانگی شاگردان یورگن کلوپ مقابل هامبورگ آغاز می‌شود، ولی نبرد اصلی بین مدافع عنوان قهرمانی و بایرن مونیخ خواهد بود؛ با بازگشت ‘روبن’ و ‘ریبری’ و به خدمت گرفتن ‘مانول نویر’ دروازه بان پیشین شالکه، ‘یوپ هینکس’ سرمربی بایرن، امید باز پس گرفتن انتقام ناکامیهای فصل گذشته را در دل هوادارانش زنده کرده است.

یکی از آنها می گوید: “مانوئل نویر یکی از بهترینهای جهان است و حتما به تیم ما کمک خواهد کرد.”

دیگری با اشاره به نقش یوپ هینکس و همکارانش در موفقیتهای ‘بایرن لورگوزن’ در طول سالهای گذشته می گوید که به لطف آنها بایرن قوی تر و بهتر خواهد بود.

نکته قابل توجه این که بایرن از سال 1996 تا به امروز هر دو سال یکبار جام قهرمانی بوندسلیگا را به خانه برده است، در نتیجه جای نگرانی برای هوادرانش نیست به شرط اینکه این قضیه امسال هم، صدق کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.