خبر فوری
This content is not available in your region

موج نگرانی های اقتصادی کشورهای ثروتمند

نظرها
موج نگرانی های اقتصادی کشورهای ثروتمند
اندازه متن Aa Aa

ترس از گسترش بدهی ها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بحث های ناتمام اقتصادی دولتمردان آمریکایی و نیز ارزیابی های اخیر موسسات معتبر اعتبارسنجی، موجی از نگرانی های اقتصادی و حتی انتقادهای تند را در بین قدرتهای اقتصادی دامن زده است.

نشست ها و تماس های تلفنی چند روز اخیر سران کشورهای ثروتمند نیز در همین راستا باید ارزیابی شود.

در اتحادیه اروپا، ترس از گسترش بحران بدهی به کشور بزرگی چون ایتالیا، رهبران آلمان و فرانسه را به تکاپو واداشته است و صحنه سیاسی آمریکا، بزرگترین اقتصاد دنیا نیز تا پنج روز پیش دستخوش بحث و جدال پیرامون افزایش سقف بدهی 14 تریلیون و سیصد میلیارد دلاری کاخ سفید بود.

ارزیابی موسسه اعتبارسنجی “استاندارد اند پورز” از اقتصاد آمریکا که یک رتبه از اعتبار سه رتبه ای A آن کاست، نه تنها شیرینی مصالحه جمهوریخواهان و دموکراتها در واشنگتن را تلخ، بلکه بازارهای مالی را نیز دچار تردید و نوسان کرده است.

در حالی که کره جنوبی در اجلاس روز یکشنبه گروه 20 گفت سئول هنوز هم به خزانه داری آمریکا در مدیریت بدهی هایش اطمینان دارد، چین یک روز پیش تر “به عنوان بزرگترین طلبکار ابرقدرت دنیا” با انتقاد از آمریکا گفت که “دنیا به جای دلار به ذخیره و واحد پولی جدیدی نیاز دارد“،

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.