وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ایتالیا در برابر فشار مضاعف بانک مرکزی اروپا

ایتالیا در برابر فشار مضاعف بانک مرکزی اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

موضوع نگرانی ایتالیا از آینده مالی، عنوان بیشتر روزنامه‌های صبح سه شنبه ایتالیا را به خود اختصاص داد.
 
در نامه محرمانه فرساتده شده از سوی بانک مرکزی اروپا به سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا از وی خواسته شده تا به منظور برخورداری از حمایتهای مالی به شرایط این بانک تن دهد و بتواند بجای سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۳ به تعادل بودجه دست یابد.
 
ژان کلود تریشه، رئیس بانک مرکزی اروپا در این زمینه گفت: «ما طی چند روز گذشته بطور روشن و واضح از دولت ایتالیا خواسته‌ایم به منظور سرعت بخشیدن به بهبود شرایط مالی، در موارد تعیین شده تصمیم قطعی بگیرند. از دولت اسپانیا نیز چنین چیزی را خواسته‌ایم.»
 
بی‌سبب نیست که برلوسکونی، جمعه گذشته بر اقدامات جدید برای دستیابی به بوجه متعادل، آن هم یک سال پیش از برنامه تاکید داشت. آنچه که به مثابه تغییری قابل توجه در استراتژی برلوسکونی که همواره از سلامت اقتصاد ایتالیا دفاع می‌کرد محسوب می‌شود.
 
سیلویو برلوسکونی، جمعه گذشته ضمن تاکید بر انجام اقدامات چدید در زمینه اقتصادی گفته بود: «باید متوجه باشیم که جهان در بحرانی مالی ای فرو رفته که هر کشوری را تحت تاثیر قرار داده است. بحران جهانی به خودی خود صرف نظر از واقعیت اقتصادی و پایه های اقتصادی هر کشوری، بر شدت بحرانهای موجود می‌افزاید.»
 
این جنجال جدید نخست وزیر ایتالیا را برای یکبار دیگر هدف انتقادات مخالفان او قرار داد که او را به اداره کشور تحت نظارت قدرتهای خارجی متهم می‌کنند.
 
با این حال بنا به باور تحلیل گران، برای برلوسکونی که از حمایت و پشتیبانی بازار برخوردار است، اقدامات جدید به منزله بازگرداندن اعتماد به نفس به اوست.