خبر فوری

قاتل نروژی پشیمان نیست

قاتل نروژی پشیمان نیست
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در اسلو پایتخت نروژ، پس از شنیدن اظهارات آندرس بریویک، 32 ساله، متهم به کشتار در اردوی جوانان، حکم زندان انفرادی وی را تا چهار هفته دیگر تمدید کرد.

پلیس هنوز نمی داند که آیا وی در کشتار 77 نفر، همدست یا همدستانی داشته است یا نه. به همین خاطر دادگاه این تصمیم را روز جمعه برای جلوگیری از ایجاد هرگونه خلل در شواهد موجود اتخاذ کرد.

وکیل تعدادی از خانواده های قربانیان گفت:«بنظر می رسد او متوجه این همه رنج خانواده ها که او باعث آنست، نیست. او بیشتر درگیر وضعیت خویش است و این چالشی است برای کسانی که شرایط روحی و روانی وی را ارزیابی می کنند.”

وکیل آندرس برویک در پاسخ به این سئوال که «آیا هیچ حس ندامتی در متهم دیده می شود یا نه؟» پاسخ داد:«نه.»

همزمان، خانواده های قربانیان کشتار یک ماه قبل در نروژ، روز جمعه از اوتویا، جزیره ای که فرزندانشان در آنجا کشته شدند دیدن کردند.

آندرس بریویک روز 22 ژوئیه، به این جزیره کوچک جایی که شاخه جوانان حزب کارگر در آن چادر زده بودند وارد شد و 69 نفر را با شلیک مستقیم گلوله کشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.