وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

راکتهای فلسطینی ها پاسخی به حملات اسرائیلی

راکتهای فلسطینی ها پاسخی به حملات اسرائیلی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در واکنش به حملات تلافی جویانه اسرائیل به نوارغزه، فلسطینی ها نیز روز جمعه با شلیک چندین راکت، شهر اشدود اسرائیل را هدف قرار دادند.

تنش ها در دو روز اخیر پس از آن بالا گرفت که افراد ناشناس روز پنجشنبه اتوبوسهای اسرائیلی را در جادۀ کم ترددی در نزدیکی بندر ایلات واقع در مرز اسرائیل و مصر هدف قرار دادند که به کشته شدن شش غیرنظامی، یک پلیس و یک سرباز اسرائیلی منجر شد.

اویتال لیبوویچ سخنگوی نظامی اسرائیل با اشاره به این حمله گفت: «نیروهای دفاعی اسرائیل این گونه خشونت های ادامه دار را تحمل نخواهد کرد. در عین حال اما با حداکثر خویشتنداری که داریم با این گونه تروریسم مقابله خواهیم کرد.»

در حالی که جنبش حماس دخالت در این حمله را تکذیب می کند، اسرائیل مقامات مصری را به عدم تامین امنیت صحرای سینا محکوم می کند و می گوید مهاجمان از صحرای سینا و از خاک مصر وارد اسرائیل شده اند.

نبیل شعت، مشاور ارشد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در واکنش به حملات اسرائیل گفت:«ما بعنوان راه حلی که به اشغال فلسطین پایان دهد به شیوه های صلح آمیز معتقدیم. اما در عین حال سیاست تلافی جویانه اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی در غزه را به هیچ وجه توجیه پذیر نمی دانیم؛ سیاستی که دستاوردش مجازات دست جمعی و جنایت جنگی است.»

از آغاز درگیری های اخیر بین اسرائیل و فلسطین حداقل بیست نفر از هر دو طرف کشته شده اند.